Středa, 22. Leden. 2014

Spustili jsme Instagram

Instagram Proximity Prague http://instagram.com/proximityprague je ode dneška veřejný!

Instagram je volně dostupná aplikace pro platformy iOS (Apple), Android a Windows Phone 8, která svým uživatelům umožňuje sdílení fotografií. K tomu je určena řada filtrů, které lze na pořízenou fotografii aplikovat. Také formát fotografie je odlišný a jako odkaz na fotoaparáty značky Kodak a Polaroid jsou výsledné snímky ve čtvercovém formátu, zatímco zařízení se systémem iOS používají poměr stran 3:2. Aplikace se nesnaží konkurovat jiným sociálním službám, ba naopak umožňuje snadné sdílení fotografií na další sociální sítě jako je Facebook, Twitter, Flickr, případně na publikační služby Posterous a Tumblr.

Kouzlo Instagramu spočívá ve faktu, že každou mobilní fotku můžete udělat jaksi "hezčí" s použitím zmiňovaných filtrů, kterých je asi 20. Nepotřebuje Photoshop, nepotřebujete být zručným grafikem, prostě to funguje a vypadá "umělecky". Cvaknete mobilem, proženete fotku přes filtr a během několika málo vteřin je výsledek online. Barvy jsou sytější, kontury ostřejší … obyčejná fotka pak vypadá jako z časopisu. Můžete si vybrat, aby vypadala například jako retro ze sedmdesátých let nebo ji orámečkovat bíle, černě s kulatými rohy… Profesionální fotografové jsou touto aplikací rozladěni podobně jako když se mezi "obyčejnými" lidmi začaly běžně rozmáhat digitální zrcadlovky. Na první pohled dobře vypadající fotografii totiž dnes už zvládne vyprodukovat kde kdo a opravdu dobrá fotografie se už dnes pozná jinak než podle technické a řemeslné dokonalosti.

Již několik měsíců je na Instagramu nově umožněno uvřejňování krátkých videí. Například britská BBC začala na svém účtu pod značkou Instafax publikovat 3 krátká zpravodajská videa denně. Ta mají standardních instagramových 15 sekund a sestávají z pohyblivých obrázků a krátkých vysvětlujících titulků. "Chceme zkoušet nové nápady, jak dostat naše videa k novým divákům," vysvětlil důvody experimentu pro deník Guardian šéf BBC Online Steve Herrmann.

Aplikace Instagram je sice určena primárně pro mobilní telefon iPhone a většinu mobilních zařízení s OS Android, současně je však kompatibilní se zařízeními iPod Touch a iPad. Přihlášení nebo registrace je otázkou několika málo vteřin. Tak neotálejte, založte si svůj profil ještě dnes a nezapomeňte nás sledovat! :)

Autor: Miroslav Kaška

  • Share/Bookmark
NAPSAL Proximity Prague V 10:53
KATEGORIE: Social media