Pondělí, 26. Říjen. 2015

Digitální publikování pro tablety, smartphony a desktopy

Jednou z variant hledání nových způsobů publikování obsahu je digitální publikování, určené primárně pro chytré telefony a tablety. Obsah vzniká podobně jako pro klasické, papírové publikování, ovšem mění se technologie. Místo papíru drží uživatelé v ruce své telefony nebo tablety, a možnosti nekončí jen u textu a fotek – do publikací lze doplnit řadu interaktivních a multimediálních prvků, a tak uživatelé mohou při čtení poslouchat hudbu, snadno lze zakomponovat videa, vytvářet interaktvní “klikací” mapy a podobně či si prohlédnout zboží bez problémů ze všech stran. K tomu padá klasické omezení tištěných publikací “ten text je příliš dlouhý, musíme krátit” nebo “těch dobrých fotek je moc” – s digitálním publikováním nic z toho není problém, a přitom to nepřináší navýšení nákladů na tisk či distribuci.

Jako digitální publikaci lze připravit v podstatě libovolnou tiskovou publikaci – podívejte se například na virtuální prohlídku po galerii, kuchařku či hudební časopis, ale v praxi jsme pro naše klienty připravili již množství jiných typů publikací, včetně výročních zpráv, manuálů, prodejních materiálů a podobně. Možnosti jsou zkrátka velmi široké. Pokud máte k digitálnímu publikování libovolné dotazy, neváhejte se na nás obrátit, naši specialisté vám rádi pomohou.

Headliner – první hudební časopis, který hraje

Headliner jíž téměř dva roky přináší každý měsíc ohromné množství čtení ze oblasti hudby – novinky, recenze, profily, rozhovory, publicistika, reporty z akcí a to vše doprovozené množstvím hudebních ukázek a samozřejmě spoustou fotek z akcí. Za Headlinerem stojí redakce složená ze zkušených hudebních novinářů: otec zakladatel Jarda Konáš (znáte z Hudebních masakrů), šéfredaktor Honza Vedral, zastupce šéfredaktora Kay Buriánek, Jarda Špulák, Tonda Kocábek, Šárka Hellerová, Lucie Drugdová a řada dalších. Ti se starají o to, že každý první čtvrtek v měsíci si můžete Headliner číst zdarma na iOS, Android a Windows 8.1 a novější.

Hubněte s chutí – jeste zdravě a skvělě

„Pravidlo 6000 kj změnilo můj život“, říká náš kolega Tomáš, tvůrce kuchařky Hubněte s chutí. „Bylo mi 33 a důkladně jsem si užival to, co mám nejraději – skvělé jídlo ze skvělých surovin. Ale to se bohužel podepsalo na mé váze. A v jeden okamžik jsem si řekl DOST – a začal jsem hledat způsob, jak sice stále jíst skvělé věci, ale zároveň jíst zdravě a především tak, abych shodil váhu. Samozřejmě jsem se nevrhal na různé „ověřené“ diety, ale narazil jsem na jednoduché pravidlo – jezte co chcete, ale energetický denní příjem by se mel pohybovat kole 6000 – 7000 kJ denně. A fungovalo to. Jelikož dobré a zdravé jídlo miluji, nejdříve jsem si zřídil tématický blog a následně jsme se s kolegy nadchli pro vytvoření kuchařky pro asi nejpopulárnější zařízení dneška – iPad.“ Stáněte si naši kuchařku pro iPad a inspirujete se řadou receptů, k vybraným z nich je i připravené video s postupem. A taková specialitka – kuchařku jsme připravili v kromě češtiny v dalších čtyřech jazycích.

Dostupné pro iPad na iTunes Store. Also available in English for your iPad.

Artbanka CZ 01 – virtuální galerie pro váš iPad

Artbanka CZ 01 je multimediální průvodce výstavou Artbanka Kick Off, která se konala v DSC Gallery v Praze. V rámci aplikace Artbanka CZ 01 naleznete kompletní virtuální prohlídku galerie (průchozí 360° panoramata) včetně podrobností o všech vystavených obrazech a objektech přímo z rámci virtuální prohlídky, dále podrobnosti o projektu Artbanka, seznam děl a další zajímavě informace pro milovníky umění. Prostřednictvím vašeho iPadu snadno můžete navštívit výstavu kdykoliv – 24 hodin denně.

Dostupné zdarma pro iPad na iTunes Store. Also available in English for your iPad for free.

  • Share/Bookmark
NAPSAL m_ler V 13:36