Pátek, 10. Prosinec. 2010

Lidé s iPadem rádi utrácí

iPad: uživatelé prohlíží více produktů, zůstávají déle a utrácí více online

K čemu využívat iPad? Vedle pohodlného surfování na internetu, čtení interaktivních magazínů a využívání různých aplikací se v současné době ukazuje další rozměr nové platformy – alespoň pokud budeme věřit slovům Steva Yankoviche, šéfa mobilního obchodu platformy eBay.

„Zjistili jsme, že lidé, kteří používají iPad, zůstávají déle na našich stránkách,“ tvrdí v aktuálním rozhovoru pro FAZ. „Díky jednoduché navigaci si lidé prohlíží více nabídek, než když surfují s normálním počítačem. Proto vydávají nakupující s mobilním zařízením i více peněz. Také konverzní poměr je na iPadu daleko vyšší,“ dodává Yankovich.

Mnoho lidí, kteří ani nenakupovali na počítači, nyní přechází prý přímo na iPad. Mění tedy „tablet“ chování lidí? Staneme se s užíváním iPadu více otevření mobilnímu nakupování? Některé výzkumy naznačují, že je to však naopak – iPad si pořizují právě lidé, kteří jsou nadšenci do internetu a nových technologií – a zpravidla mají také vyšší kupní sílu. Ať už je to ale jakkoli, m-commerce se pravděpodobně stane silnějším kanálem než již tradiční nakupování od počítačové klávesnice.

  • Share/Bookmark
NAPSAL Proximity Prague V 10:37